Doç. Dr. Haluk GEDİKOĞLU Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) Tarafından Gerçekleştirilen Bölgesel Konferansa Katıldı

Doç. Dr. Haluk GEDİKOĞLU Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) Tarafından Gerçekleştirilen Bölgesel Konferansa Katıldı

Ekonomi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Haluk GEDİKOĞLU Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) tarafından yürütülen “Karadeniz Ekonomik İşbirliği Örgütü Sürdürülebilir Gıda Sistemleri Bölgesel İşbirliği Merkezi” projesi kapsamında 7-8 Mart 2023 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilen “Gıda Sistemlerinin Sürdürülebilirliği” temalı bölgesel konferansa Türkiye Milli Proje Danışmanı olarak katıldı.

Doç. Dr. Haluk GEDİKOĞLU konferans kapsamında “Türkiye’deki Gıda Sistemlerinin Sürdürülebilirliği” konulu bir sunum gerçekleştirdi. Sunum kapsamında ülkemizdeki gıda sistemlerinin ekonomik, çevresel ve sosyal açılardan sürdürülebilirliği değerlendirilip, özellikle çevresel sorunlara dikkat çekilmiştir. Sunum kapsamında ayrıca sürdürülebilirliğe katkı sağlaması amacıyla çok yıllık tarımsal destek programlarının geliştirilmesine vurgu yapılmıştır.

Konferans kapsamında ayrıca T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafında kurulan İstanbul Kapalı Dikey Tarım Araştırma Merkezi’ne teknik bir gezi gerçekleştirmiştir. Konferansla ilgili detaylı bilgiye http://www.bseccsfs.org/en adresinden ulaşılabilir.