Dekanın Mesajı

Değerli Öğrencilerimiz
Ülke sınırlarının kalktığı ve mesafelerin kısaldığı bir Dünya’da yaşıyoruz. Bu hızlı değişimde geleceğin koşullarını gerek biz kurumlar ve gerekse sizler iyi tahmin etmesi gerekir.

Geleceği doğru okuyabilirsek, kendimizi hayat karşısında daha iyi konumlandırabileceğiz. Şimdiden geleceğe baktığımızda bazı unsurların etkili olacağını öngörebilmekteyiz. Yabancı dil bilme gereği, bu bilgi ile uluslararası işletmeleri ve gelişen yazılım teknolojilerini takip edebilmek, Dünya’daki ekonomik ve siyasi buhranların etkilediği ve her yıl önemli düzeylerde artan insan topluluklarının ruhsal ve fiziksel sıkıntılarına çare bulmak çok değerli meslekler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Geleceğin çok hızlı şekillendiği içinde bulunduğumuz günlerde Üniversite olarak hazır olmak ve öğrencilerimizi bu değişimlere hazır hale getirmek üzere doğru bölümleri hoca, müfredat ve fiziksel imkânlar ile donattık.

Sizden ricamız derslerinizi takip ederek, öğrendiğiniz her şeyi sorgulayarak içselleştirmenizdir. Sorguladığınız müddetçe ilgilendiğiniz konularda derinleşecek ve toplumun diğer bireylerinden ayrışacaksınız. Buda size hak ettiğiniz geleceği sağlayacaktır.

Her zaman beni ziyaret edebilir, dilediğiniz soruları sorabilirsiniz.

Sizler ile tanışmış olmaktan mutluluk duyuyor, saygılarımı sunuyorum.

Prof. Dr. Baki R. BALCI
Sosyal ve Beşerî Bilimler Fakültesi Dekan Vekili